Proste i szybkie, czyli wegetariańskie naleśniki z serem!

Czasami potrzebujesz po prostu czegoś prostego i szybkiego, innym razem możesz potrzebować czegoś, co jest wegetariańskie. Te naleśniki są odpowiedzią na oba te problemy. Mogą być zrobione super prosto, lub pełne odżywczych składników dla zdrowej opcji śniadaniowej. Tak czy inaczej, są one dość niezawodne i ich przygotowanie zajmuje tylko około 10 minut!

Jakie są wartości odżywcze naleśników z serem?

Naleśniki z serem mają wysoką zawartość białka, a niską kaloryczność. Mają niską zawartość tłuszczu i są wykonane z pełnoziarnistej mąki pszennej, więc są również źródłem błonnika pokarmowego. Wartości odżywcze mogą ulec zmianie w zależności od dodanych składników.

Składniki

Najprostsze naleśniki z serem robi się z zaledwie trzech składników: mąki, jajka i sera.

Sposób przygotowania.

Wymieszaj suche składniki z jajkiem i serem, aby uzyskać ciasto, a następnie smaż na patelni na małym ogniu. Fantazyjne naleśniki z serem można przygotować z różnych składników. Aby były zdrowsze, użyj mąki pełnoziarnistej, jajek i sera o niskiej zawartości tłuszczu. Orzechy, owoce lub warzywa mogą być dodane dla dodatkowych składników odżywczych i błonnika.

Podanie

Naleśniki serowe to doskonała propozycja na szybkie i łatwe śniadanie, a także wygodną przekąskę. Można je jeść zwyczajnie, lub z dodatkowymi polewami. Naleśniki z serem mogą być podawane jako sycący posiłek lub jako dodatek do większego dania. Są świetne dla wegetarian, ponieważ można je łatwo dostosować do własnych potrzeb, dodając warzywa i orzechy. Mogą stanowić świetną przekąskę z filiżanką herbaty lub kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię zainteresować